Пожежні Одеського порту ліквідували умовну пожежу на зерновому комплексі

 

Днями відбулося пожежно-тактичне навчання на зерноперевалочного комплексі (ЗПК) компанії «Бруклін-Київ». У заході взяли участь чергові караули відомчих пожежних команд №1 і №2 загону відомчої пожежної охорони адміністрації Одеського порту і фахівці з безпеки і охорони праці ЗПК. В ході навчань були відпрацьовані спільні дії на випадок надзвичайної ситуації на одному з зерносховищ.

 

Завдання пожежних, штатних і позаштатних, була досить складною. Треба було прокласти рукавні лінії на відстань понад сто метрів, і діяти в умовах обмеженого простору на висоті. Незважаючи на ці обставини, умовне загоряння було ліквідовано у відведений нормативами час.

 

За свідченням фахівців, зерноперевалочного комплекс підключений до централізованої системи пожежної сигналізації порту. Його об'єкти оснащені надійними системами своєчасного виявлення загорянь і гасіння вогню. Передбачені запаси води в трьох гідрантах, кожна з веж-силосів для зберігання зерна обладнана сухотруб, якими в разі пожежі можна за лічені хвилини подати воду на самий верх споруди, де заготовленої пожежні стволи з рукавами. На ЗПК досить вогнегасників та інших засобів гасіння вогню. У найбільш вразливих місцях змонтовано обладнання водяної завіси. Це сучасна протипожежна система, яка в умовах вмілого використання, є ефективним засобом проти вогню.

 

- Навчання якраз і мало на меті вдосконалити навички пожежних у використанні протипожежної інфраструктури зернокомплекси, - зазначив, підбиваючи підсумки заходу начальник служби цивільного захисту, мобілізаційної підготовки та пожежної безпеки адміністрації Одеського морського порту Ігор Кізлак. - На заході був продемонстрований досить високий рівень взаємодії між портовими пожежними і персоналом ЗПК.

Пож. тренировка ЗПК

Пож. тренировка ЗПК

Пож. тренировка ЗПК

Пож. тренировка ЗПК

Пож. тренировка ЗПК

Пож. тренировка ЗПК

Пож. тренировка ЗПК